Idén a pécsbányai óvodát szemeltük ki adományozásra. PINCEHELYI Zita és CSICSEK Gábor idejében meglátogatták a helyszínt, hogy ott mérjék fel az igényeket. A séta téri óvodában RÓKA Magdolna vezető óvónőtől megtudtuk, hogy a 31 óvodásból szinte mind (“kilencenvalahány százalék”) cigány gyermek, és – szakmai megnevezéssel – a HH-s vagy 3H-s, azaz hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetűek csoportjába tartozik. Náluk a rendőrautót a matchboxok közül sem szeretik a gyermekek (“olyannal ment el apa…”), illetve a sovány ember ellenkezője a terhes – szóval egy zárt baranyai mikro (?) kultúrába megyünk ajándékozni.

Az ajándékok szortírozásáért, a csomagok készítéséért köszönet illeti CSICSEK Gábort és PINCEHELYI Zitát, DURMICS Mihályt és KŐVÁRI Petrát, SOMOGYI Balázst BADITZ Mátét és MITS Nórát és CSONKA Márk Zoltánt.