2018.11.10-én a PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Babits Mihály Gimnáziumának 11. és 12. évfolyamának tanulóinak szerveződött egy nyílt nap a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karán.

Mi, Czakó Attila és Zab Tamás a Kámánchey Zoltán Hallgatói Kutatókör által részt vettünk a szervezésben. Dr. Németh Zsolt tanár úr, egyetemünk adjunktusának segédkeztünk a különböző sportjátékok lebonyolításában. Az esemény 9:30 perckor kezdődött a Természettudományi Kar sportlétesítményében, ahol a diákok kipróbálhatták a togu által biztosított izgalmas és új mozgásformákat, ebben a foglalkozásban részt vettek különböző labdajátékokból származó gyakorlatok is, mint például kosárlabdából ismert különböző átadások, és a labdarúgásból ismert különböző labdaérintési formák. A foglalkozás második felében rollereken tehették próbára ügyességüket a diákok. Emellett a terem egy másik részében dr. Váczy Márk tanár úr is bemutatót tartott az erőplató által nyújtott érdekes lehetőségekről. Az Intézet egy hallgatója a sportcsarnok egy másik pontján csapatépítő játékokkal foglalkoztatta a diákokat. Értékes tapasztalatokat gyűjtöttünk a programból, hiszen olyan váratlan helyzetekre láttunk kitűnő megoldásokat tanárainktól, amikre a későbbi pályánk során magunk is példaként tekinthetünk.