Előkészületek (’17.X.9-ig)

Sosem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lesz, hogy egymástól 1000 km-re élő magyar diákok idejét koordináljuk. Hogy az utolsó héten változtatni kelljen az első effektív találkozás időpontján, ráadásul éppen nem eltolva, hanem előre hozva azt

PAULER Gábor tanár úr énekelt, verset mondott, csak éppen fejen nem állt

De valahogy, észrevétlenül, a minden napi kicsi előre lépés meghozta a maga gyümölcsét, és lassan kezdett összeállni a program. Leestek róla a sallangok,  jöttek helyettük életszerű igények, minr pihenőidő beiktatása és egy kis városnézés vagy szabad shoping-time biztosítása.

A partnerintézményekkel, mint Sapientia EMTE (itt Bölön Farkas Szakkollégium Csíkban) és a Babes-Bolyai Egyetem (itt: a MarkeTean Szakkollégium Kolozsvárott) hamar tisztázták, hogy nem kívánnak részesedést a projektből, inkább annak a teljes szervezését, a romániai részprogram teljes megrendezését is ideértve, ránk hagyományozzák.

Így mi vettük meg a vonatjegyeket s küldtük ki Erdélybe, mi választottuk ki az erdélyi szállást (a MarkeTeam-esek javaslata volt a hely, ha már a helyszín, TOROCKÓ, közmegegyezés tárgya lett), s mi rendeltünk erdélyi menüt is az egész kinti időtartamra

Az alapos előtanulmányok, a kellő helyismeret mind itthon, mind a határon túl: meghozták a gyümölcsüket.

PKTF_logo copy