Az osztatlan tanárképzésre felvételizőknek az egyetemeken meg kell felelniük egy pedagógiai alkalmassági vizsgán; azonban a testnevelő tanár szakra jelentkezőknek ezen kívül bizonyítaniuk kell az atlétika, torna, küzdősport, úszás és a sportjátékok területein. E mellett számot kell adniuk biológiai ismereteikről is. Mindez komoly kihívást jelent és alapos felkészülést kíván. Ebben a felkészülésben nyújt segítséget egy tábor keretében, immár másod ízben, a Pécsi Tudományegyetem.

A felkészítő tábor célja, a testnevelő szakhoz szükséges motoros alkalmassági vizsga gyakorlati és elméleti anyagának ismertetése, gyakoroltatása, valamint Pécs bemutatása volt. A tábor 2019. március 22-én vette kezdetét és 25-ig tartott. Ez alatt a négy nap alatt a felvételire készülők a Sporttudományi és Testnevelési Intézet oktatóinak és hallgatóinak segítségével megismerhették – többek között – a labdarúgás, kézilabdázás, szertorna, úszás pontos követelményeit, gyakorlatait, amelyeket lehetőségük volt az egyetem sportlétesítményeiben kipróbálni. A sportfoglalkozásokon túl, a leendő hallgatók felfedezhették Pécs látványosságait, úgymint az ókeresztény sírkamrákat, a Zsolnay-negyedben működő Planetáriumot, a Lakatfalat, a Széchenyi teret, valamint a város nevezetes és hangulatos sétáló utcáját, a Király utcát.

A tábor szervezésében, lebonyolításában kiemelkedő szerepet vállalt Dr. PRISZTÓKA Gyöngyvér, Dr. ATLASZ Tamás, Dr. NÉMETH Zsolt, Dr. TÓVÁRI Ferenc, KORDÉ Emese, KATONA Máté, KLENCSÁR Dezső és GYEBROVSZKI Ádám, a PTE TTK Sporttudományi és Testnevelési Intézet munkatársai; valamint KERTAI Bendegúz, SARUS Tamás, KREBSZ Botond a PTE TTK Szentágothai János Protestáns Szakkollégiumon belül működő Kálmánchey Zoltán Sporttudományi Hallgatói Kutató Kör testnevelő tanár szakos tagjai, továbbá MEISZTERICS Júlia, szintén osztatlan testnevelő tanár szakos hallgató.