2016-10-28-12-45-05(Az autóban az állomástól az Egyetem felé.)

Zs.: Cipő? O.K.?

O: O.K. Itt van.

Zs.: Akkor felkészültél.

O: Kicsit izgulok. Milyen fákat ültettetek?

Zs.: Mandulát.

O: Dunántúlit?

Zs.: Pécsett milyet mást? Jancsipancsi után szabadon.

O: Tavasszal nagyon szép lesz.

Zs.: De Te szomorú cseresznyét fogsz ültetni.

O: Az meg milyen?

– Olyan a koronája, mint a szomorúfűzé. Olyan bókoló. Az elmúlásra emlékeztető. – mondtam.

2016-10-28-12-43-34

– Az is szép – válaszolt RÉTHELYI Orsolya nederlandista, aki az ELTÉ-ről, Budapestről érkezett az imént, vonattal, hogy egy fácskát ültessen el a nagypapája emlékére a papáról elnevezett konferencia keretében a papáról elnevezett kutatóközpont mellett a papáról elnevezett liget avató ünnepségén. Érdekes érzés lehetett Neki.

Hazafelé indulva egy igen mai kéréssel fordult hozám: szeretne egy Szentágothai emlékhelyen egy fotót. Az ÁOK Elméleti Tömb előtti kertet választottuk, ahol Erzsébet királynővel szemben átellenben áll a fák  közt a papa szobra. Előbb egy szelfi, aztán a szemrevételezés:

O: Nm volt ilyen kerek feje. A papának hosszúkásabb koponyája volt.

Zs.: De ez a szobor egy egyetemi tanárt, egy akadémikust ábrázol, annak nagyobb feje kell legyen.

Ebben is maradtunk.

A 30 facsemete elültetését az NTP-SZKOLL-16-001 pályázat támogatta.