ÚJVÁRI Zsombor beszámolója

Irány a PTE! Kultúrfeszt élménybeszámoló

13kor érkeztem  az Expo Centerbe, ekkor már a folyosók is tömve voltak emberekkel, általános iskolások, gimnazisták, egyetemisták, de sok szülő és más érdeklődő is volt. Talán a legtöbb ember a karok termében volt, ahol a különböző szakokkal és intézetekkel ismerkedhettek meg a nézelődők. Frissítő érzés volt válaszolni a diákok kérdéseire az egyetemmel kapcsolatban, mesélni a lehetőségekről, például a szakkollégiumról, sokan célirányosan jöttek a standunkhoz, másoknak még nem voltak szilárd elképzeléseik a jövőjükkel kapcsolatban. Egy biztos, a fesztivál rengeteg inspirációt adhat a továbbtanulásért. Páran kérdeztek minket kémiáról és földrajzról, sokan érdeklődtek a programozással és a sportos szakokkal kapcsolatban, de legtöbben a biológiát tűzték ki célul. Aki kicsit gyakorlatiasabb bemutatót akart, az kipróbálhatott egy-két robotot, megnézhette, milyen játékprogramokat lehet programozni VR szemüvegekhez  vagy az egészségi állapotát vizsgálhatta gépekkel. Könnyedén szimpatizáltam a tanácstalan diákokkal, mert nem mindenki fejében születik meg fix cél ebben az időszakban, nekem is sokat segítettek a hasonló rendezvények a döntésben. Jó bepillantást tudott mutatni a különböző karokba, szakokba, megkönnyítve a döntéshozást. Más standokhoz is odamentem érdeklődni kinél milyen előnyben részesülnek a friss hallgatók és pozitívan csalódtam, mások is ugyan olyan motiváltan tudtak beszélni saját tanulmányi ágaikról, mint mi. Összességében mind a résztvevőként, mind standosként élménydús és informatív volt az esemény.