KVÍZEST. Megkezdődött egy újabb félév és a MaFiHE és a JEGES Károly KK elnöksége sem tétlenkedik. A tavaszi félévben nagy sikernek örvendő kvízsorozatunkat meghirdettük ősszel is. Vártunk egy hetet, hogy mindenki visszarázódjon az egyetemi körforgásba, majd utána, szeptember 14-én már meg is szerveztük az eseményt. A felépítés a korábbi sémát követte. A PTE Fizika Intézetének hallgatói és oktatói 4 témakörben mérhették össze a tudásukat. Aktualitásokban, ami az elmúlt hét eseményeit, évfordulókat foglal magába; általános tudásban, ami az irodalom, történelem és természettudományos területekről származó tudásokat egyaránt igényli; képfelismerésben, ahol Pécs nevezetességeit, országok zászlóit illetve filmek kellékeit kell felismerni; valamint zenefelismerésben, ahol a klasszikusokban és az aktuális zenei trendekben való jártasság egyszerre szükséges. 6-7 fős csapatok jelentkezését vártuk az eseményre, azonban az egyes csapatok létszáma meglehetősen széles skálán mozgott: voltak olyan bátor jelentkezők, akik párban indultak. Végül 5 csapat mérkőzött meg egymással. A csapatok felépítése nagy örömünk egyre változatosabb. A PTE Fizika intézetének minden évfolyama, doktori iskolás hallgatói és oktatói is képviselték magukat. Mellettük a TTK egyéb intézeteiből informatikus és edzős hallgatók, valamint BME-s hallgatók is részt vettek. Legnagyobb örömünkre külföldi hallgatók is érkeztek csapattagnak. Összesen 36-an vettek részt az eseményen, reméljük ez a szám októberre még növekedni fog. A szeptemberi megmérettetést a Kundalini nevezetű csapat nyerte, őket a Kovács-Harmat Pincészet egy borával jutalmaztuk.