JEGES Károly Hallgató Kutatókör kvíz

Első alkalommal került megrendezésre aJEGES Károly Hallgató Kutatókör kvíz, melyre a PTE Fizika Intézetének tanulói és oktatói csapatokban tudtak nevezni.

A programelemet az NTP-SZKOLL-21-00002 pályázat támogatta.

Nagyon nagy örömünkre minden évfolyamról érkeztek részvevők. Az első és másodévesek valamint a mesterszakos hallgatók külön csapatokban, a harmadévesek a PhD oktatókkal kiegészülve vettek részt a vetélkedőn. 2 oktató is csatlakozott, ők a másodéveseknek segítettek be. Eredetileg csak 5-6 fős csapatokkal számoltunk, de a sok jelentkező miatt 7-8 fős csoportok alakultak ki.

A kvízen 4 témakörben mérettetek meg a csapatok. Aktualitások, azaz a hét eseményei a hírportálok cikkjeiből szemezgetve, általános tudás, kép és zenefelismerés.

A kvízt Vanya Dóra állította össze, ügyelve, hogy minden témakörben vegyesen szerepeljenek kérdések, így például a zenefelismerésben film és sorozatzenét, operettrészletet és komolyzenei alkotást is meg kellett ismerniük.

Az eseménynek a Spicc Bár adott otthont. Csak 20:00-kor kezdődött hivatalosan a megmérettetés, de sokan korábban érkeztek és a jó hangulat megalapozásába fogtak. Ez a kérdések közben is kitartott.

A versenyzők fair módon nem használtak illegális segédeszközöket. A javítás körbeadásos módon történt, a csapatok egymás válaszait értékelték. A végeredményeket természetesen, mi szervezők is átszámoltuk és kihirdettük a nyerteseket. Az összegyűjthető 100 pontból az első helyezett, Isten lába csapatnévvel, 85 pontot ért el.

Nyereményük egy üveg Juhász Rozé lett, amit még a helyszínen el is fogyasztottak.