Terjedelmes NŐK LAPJA cikk foglalkozik a Szakkollégiumunk támogatta egyik kezdeményezéssel. A Nők lapja a hazai könnyed sajtó egyik legkomolyabban veendő orgánuma. Minden háztartásban megtalálható, véleményformáló ereje jelentős.

Nem maradnak láthatatlanok felnőve a gyerekkori traumák, a szakemberek szerint meghatározó közegészségügyi jelentőségük van. Magyar egyetemisták készítettek olyan infógrafikákat, amikből jobban megérthetjük a gyerekkori traumák hatásait.

A gyerekkori traumákat, más néven negatív gyermekkori élményeket mutatják be azok az infógrafikák, melyeket magyar egyetemi hallgatók hoztak létre a PTE TTK Szentágothai Szakkollégium támogatásával. A negatív gyermekkori élményekről – angolul Adverse Childhood Experiences, röviden ACEs – beszélni kell, hiszen ezek hatására nagyobb valószínűséggel jelennek meg szerhasználati és egyéb mentális zavarok, sőt, nő annak esélye is, hogy fizikai megbetegedések alakulnak ki a traumát elszenvedő embernél.

Itt tekinthatő meg a teljes cikk: