A programelem a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósult meg.

 

Idén először vettem részt a Szakkollégiumok Nyári Találkozóján, július 29. és augusztus 1. között, Bodajkon. A 2021-es évben a Corvinus Egyetemen működő, két szakkollégium, a Gyakorlati Diplomácia Szakkollégium, illetve a Széchenyi István Szakkollégium által került megrendezésre. A NYATA fő témaköre a digitalizáció volt.

Első nap egyedül tettem meg az együttvéve 5 órás utat, otthontól a táborig. Már az utam is kalandos volt, ugyanis majdnem fennhagytam a bőröndömet a pécsi buszon… Fáradtan, de reménnyel telve érkeztem meg késő délután. Lepakoltam a cuccomat, majd csatlakoztam az ismerkedős játékhoz, ami segítségemre volt, hiszen senkit nem ismertem a többi szakkollégista közül. Nem sokkal a Rapid-randi után, összeismerkedtem szobatársaimmal, akikkel a Fedőneve játékkal társasoztunk és csapattá alakultunk. Az este további részében szakmai kompetenciáimat fejlesztettem, egy BGE-s (kissé megfáradt) szakkollégistával beszélgettem a tábortűz mellett.

 

Másnap szobatársammal vettem részt az első tudományos programon, délután, a Hogyan alakítják át a digitális lehetőségek az oktatást? címmel.  Az előadáson az Oktondi (MOLNÁR Janka Sára), a Digitális Jólét Program (Dr. GÁL András Levente) és az Infotárs Egyesület (BOZSOKI Dániel) munkatársai szemszögéből ismerhettük meg a digitális oktatás árnyoldalait és innovációs lehetőségeit. Fő problémaként a digitálisszegénységet, valamint az idősebb pedagógusok kompetencia hiányosságait emelték ki. A nap további részében néztem, ahogy szobatársaim egy része részt vett a Szakkolimpia nevű esemény, Beerpong részében. Este megint társasoztunk, majd szobatársaimmal megvitattuk az élet dolgait….

 

Harmadik nap tettünk egy önkéntes túrát Bodajk ,,centrumába”, megnéztük a helyi látványosságokat és sétáltunk a városban. Délután részt vettem Krisszel, az újdonsült barátnőmmel, a Mental Health Workshop –Mentális egészség A-tól Z-ig című előadáson, ahol felfrissítettem a szorongással és depresszióval kapcsolatos ismereteimet, új krízis kezelési technikákat sajátítottunk el DOMBI Zsófia és CSEHI Réka közreműködésével. Utána pedig az A BEYOND GOALS program-Célokkal közösen workshopján voltam, VÉGLESI Júlia előadásával és moderálásával. Kitöltöttem a munkafüzetet, amiben felvázoltam, a program felépítését követve egy jövőbeli tervemet, megvalósításának módszereit. Vacsora után a szobatársaimmal ,,KEVERT” néven részt vettünk a Kvíz-esten, ahol szépen szerepeltünk, holt versenyben nyertük el a második helyet.

Utolsó nap buliztam a legtöbbet és a legnagyobbat, megkoronázva a táncparketten ezt a pár napot.

 

Nagyon jól éreztem magam, rengeteg FELEJTHETETLEN élménnyel gazdagodtam, a szakmaiság mellett újra átéltem a közösségi, hallgatói élettel járó hangulatot és a szakkollégiumok összetartását erősítő folyamatban is öröm volt részesnek lenni.

 

GRAFFITS Eszter 😉